Czym kierować się przy wyborze zabawki dla dziecka?

Domyślam się, że nie tylko ja mam problem z wyborem odpowiedniej zabawki dla mojego synka. W dzisiejszych czasach „zabawkowy” rynek jest tak ogromny, że trzeba naprawdę się natrudzić by odpowiednio ulokować swoje pieniądze. Czym zatem kierować się przy wyborze wyjątkowej, niepowtarzalnej zabawki?

1. Dla mnie numerem jeden jest jakość materiału, z jakiego została wykonana zabawka. Musi być trwała, bo dziecko wiele razy przerzuca, podrzuca i wyrzuca zabawki. Wystarczy mały odłamany fragment i maleństwu może stać się krzywda.

2. Kształt zabawki. Zawsze zwracam uwagę, czy nie ma niebezpiecznych kantów czy wystających ostrych zakończeń.

3. Elementy ozdobne. Mam tu na myśli długie wystające sznurki czy taśmy, którym dziecko mogłoby się udusić. Zdecydowanie unikajmy takich zabawek.

4. Funkcje, jakie posiada zabawka. Dla maluchów poleca się zabawki edukacyjne, rozwijające jego zdolności umysłowe i manualne.

5. Atesty. Zawsze zwracajmy na to uwagę. Dobra zabawka to taka, która posiada jak najwięcej atestów.

6. Cena. Nie oszukujmy się, to ważne kryterium. Pamiętajmy, że nie zawsze wysoka cena ma odzwierciedlenie w jakości zabawki. Dlatego przy zakupie zabawek kierujmy się zawsze rozsądkiem!

Jeśli akurat zastanawiacie się nad zakupem zabawki dla dziecka z tego miejsca mogę polecić Wam jedną, która w naszym przypadku robi furorę. To Autobus Little People od Fisher Price. Jest z nami odkąd Jaś skończył 8 miesięcy. Dziś ma rok i 2 miesiące a autobus jest dla niego coraz bardziej fascynujący. Zawsze zastanawia mnie to, czy on kiedykolwiek mu się znudzi :)

DSCN1775

DSCN1765

DSCN1781

DSCN1786

Autobus Little People to interaktywna zabawka, która z pewnością zainteresuje każdego małego odkrywcę. W zestawie znajduje się autobus oraz trzy figurka pasażera i kierowcy. Jakie posiada funkcje? Śpiewa, mówi, jeździ… Ponadto można otwierać i zamykać drzwi, umieszczać figurki na siedzeniach oraz odchylać znak STOP. To zdecydowanie to, co dzieciaki kochają najbardziej.

Jeśli zależy Wam na rozwijaniu kreatywności i wyobraźni Waszych dzieci to naprawdę warto zastanowić się nad zakupem tej zabawki. Jeśli chodzi o jakość wykonania i cenę, to zdecydowanie nie przepłacicie. To dobra zabawka za dobrą cenę.

2 Komentarze

  1. Ciekawie wygląda ten autobusik. Muszę zajrzeć czy u nas sklepie taki jest. A tak w ogóle to uroczy ten Twój maluch :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.