Jakie kaszki wybierać podczas rozszerzania diety? Testowanie kaszek „Zdrowy Brzuszek” od Nestle

Rozszerzanie diety naszego malucha jest dla każdego rodzica dość kłopotliwe. Od czego zacząć, czego nie podawać i co serwować najczęściej? I jeszcze pojawia się ten nieszczęsny gluten, który prędzej czy później musimy zacząć dziecku podawać. Szkoda, że rozszerzanie diety mamy już dawno za sobą. Bo teraz bez wątpienia sięgnęłabym po nowości od Nestle.

DSCN2748

Kaszki z serii „Zdrowy Brzuszek” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jaś uwielbia kaszki, dlatego każda możliwość wypróbowania nowego smaku jest dla nas niezwykłą przyjemnością. Na początku spróbowaliśmy kaszkę owsiano-pszenną ze śliwką. Moje zboczenie sprawiło, że przed podaniem jej synkowi przeczytałam skład. I bardzo pozytywanie się zaskoczyłam. Kaszka nie zawiera cukru! Większość dostępnych na rynku kaszek instant napakowane jest cukrem, i choć często podawałam je synkowi, to zwyczajnie przymykałam na to oko, bo Jasiek je lubił. A tu proszę… Można? Oczywiście, że można! Zastanawiałam się tylko, co na to wszystko powie mój syn, wybredny tester.

DSCN2734

DSCN2738

Podałam więc synkowi pierwszą łyżeczkę kaszki, patrzę i czekam na reakcję. Spodziewałam się protestu, wyplucia lub co najmniej zaciśnięcia warg. A Jaś usmiechnął się i powiedział „Mmmm”, co w Jego języku oznacza „Pyyycha”. Z ciekawości spróbowałam sama i kaszka rzeczywiście jest dobra. Dużo mniej słodka i wyraźnie wyczuwa się w niej smak śliwki i zbóż. W dodatku dla mnie ma idealną konsystencję, nie robi się kit, trudny do przełknięcia. Wystarczy niewielka ilość, by uzyskać idealną formę.

DSCN2736

Jak już wspomniałam kaszki „Zdrowy Brzuszek” są dobrym pomysłem na wprowadzenie glutenu. Przeznaczone są dla maluchów po 6. miesiącu życia, więc śmiało możemy podawać je na etapie rozszerzania diety mając pełną świadomośc, że podajemy dziecku zdrowy i wartościowy posiłek.

Nie sposób też wspomnieć o efektach. Bo skoro kaszki przeznaczone są dla najbardziej wymagających brzuszków, to jakieś efekty ich spożywania muszą być. I uwieżcie mi, że są! Po kilku dniach jedzenia kaszek przez Jasia zauważyłam u Niego znaczną poprawę trawienia. Synek łatwie się załatwia i nigdy nie ma wdętego brzuszka. Ponadto kaszki zawierają szereg witamin (m.in. wit. C) oraz Bifidus BL, które pomagają wspierać odporność dziecka.
Kaszki „Zdrowy Brzuszek” otrzymały Laur Konsumenta 2014. Są godne polecenia, zwłaszcza gdy szukamy smacznego, bezcukrowego posiłku dla naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.