Nauka przez zabawę. Książeczki z serii „Mały Chłopiec”.

Jaś uwielbia „czytać” książki. Nasza kolekcja zajmuje już całą półkę. Znajdziecie w niej opowieści, wiersze, nawet kolorową Biblię dla malucha. Jaś ukochał sobie jednak książeczki z serii „Mały chłopiec”.
Nasza przygoda z tym wydawnictwem zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy Jaś dostał od babci „Ciężarówki z Czarkiem”. Choć był jeszcze malutki to bardzo podobało mu się, to że książka jest tak kolorowa. Patrzył, podziwiał i wydawał swoje okrzyki radości. Nie dziwię się, dla mnie te książeczki są fenomenalne z kilku względów.

1. SPOSÓB WYKONANIA
Twarda oprawa i grube, kartonowe strony. O tym, jak przydatne są grube kartki wie chyba każda mama. Dzieci uwielbiają ściskać, rwać i ciągnąć. Zwykłe książki po kilku minutach użytkowania wyglądają jak „psu z gardła wyjęte”. Z „Małym Chłopcem” sprawa jest znacznie utrudniona. Dziecko nie da rady rozerwać strony, jedyne co może zrobić to pogryźć rogi książki, a to już można jakoś znieść. Poza tym znacznie łatwiej uchwycić dziecku taką stronę. Może samodzielnie przewracać kartki, co zazwyczaj jest ogromnym powodem do radości.

DSCN2723

2. ILUSTRACJE
Książeczki zdecydowanie przyciągną wzrok każdego dziecka. Są niezwykle kolorowe a ilustrator przykuł dużą wagę do detali. Dziecko musi się nieźle nagłowić, żeby znaleźć ukrytego za samochodem pieska czy kotka stojącego za drzewem. Obrazki są zawsze doskonale zgrane z tekstem, znajdziemy na nich wszystko o czym właśnie przeczytaliśmy i żadne, nawet najmniejszy szczegół nie jest pominięty.

3. TEKST
Zazwyczaj nie jest zbyt skomplikowany. Zawiera prosty, zrozumiały dla dziecka przekaz. Czasem jest pisany prozą, w niektórych książeczkach znajdziemy rymowane wiersze. Co najważniejsze, jest krótki. Nie męczy dziecka, które przy czytaniu zbyt długich tekstów najczęściej się nudzi.

DSCN2710

4. ZAGADKI
Na każdej stronie książki umieszczone są pytania do tekstu np. „Gdzie znajduje się ciężarówka Czarka” lub „Dlaczego Michał musi posprzątać śmieci”. Dziecko angażuje się w ten sposób we wspólną zabawę, szuka i analizuje. To doskonały sposób na pobudzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Książeczka uczy poprzez zabawę, pobudza wyobraźnię i wspomaga rozwój umysłowy naszych dzieci. Ponadto rozwija zmysł obserwacji i łączenia ze sobą spójnych elementów.

DSCN2718

5. CENA
Nie oszukujmy się, nie zapłacilibyśmy kilkudziesięciu złotych za książeczkę dla dziecka nawet gdyby była najpiękniejsza na świecie. Dlatego wielkim plusem książek „Mały Chłopiec” jest ich przystępna cena. Małą książeczkę możemy nabyć za około 7-8 zł, duża w granicach 15 zł a grające około 30 zł (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Czy to dużo? Moim zdaniem nie, biorąc pod uwagę ceny książek w twardych oprawach.

DSCN2712

DSCN2713

DSCN2714

DSCN2715

DSCN2716

DSCN2717

DSCN2719

Jeśli zatem poszukujecie książki dla swojego dziecka zastanówcie się koniecznie nad „Małym Chłopcem”. To świetne, ogólnodostępne publikacje, które przypadną do gustu każdemu wielbicielowi kolorowych pojazdów. Mamusie dziewczynek nie muszę się martwić, bo naturalnie powstała także seria „Mała Dziewczynka” a w niej piękne książeczki przepełnione różem i słodkością :)

2 Komentarze

  1. Potwierdzam, super są te książeczki, mój synek je uwielbia, na chwilę obecną ma „Traktor Tadka”, ” Bolid Bartka” ioraz „Sanie Świętego Mikołaja” i na tym jego kolekcja się na pewno nie skończy ;) Ja jednak te książeczki kupuję za 10 zł, a nie 7-8zł. Może podpowie mi Pani gdzie można je znaleźć w tej niższej cenie? Różnica 3 zł na takiej książeczce to sporo :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.